W tym roku, za sprawą pomysłodawcy, Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego oraz współpracy Organizatorów połączono 4 odrębne wyścigi w "Pomorski Cykl MTB". Dotychczas w ramach cyklu odbyły się:

  • 24 kwietnia Cyklo Gdynia MTB,
  • 8 maja IV Maraton MTB „KOCIEWIE SZLAKIEM”,
  • 14 maja XIII Leśny Maraton Rowerowy

Na finał cyklu zapraszamy do Kościerzyny! Kolejna "9" już edycja Kościerskiego Maratonu MTB odbędzie się 18.09.2016r, tradycyjnie już w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica.  Kościerski maraton zostanie poprowadzony na dwóch dystansach:

  • MINI - ok. 38 km (1 okrążenie)
  • MEGA - ok. 74 km (2 okrążenia)

Każdy będzie mógł wybrać dystans odpowiedni dla siebie. MINI jest doskonały dla rozpoczynających przygodę z maratonami, a na co dzień jeżdżących rekreacyjnie. Trasa MEGA jest odpowiednia dla tych, którzy poznali już smak ścigania się na maratonach.

Na trasie maratonu zaplanowano bufety, natomiast  na mecie maratonu na wszystkich startujących będzie czekać posiłek regeneracyjny. Dla zwycięzców poszczególnych dystansów w kategorii open kobiet i mężczyzn przewidziano nagrody.

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych rowerzystach, dla których zostanie zorganizowany osobny wyścig, na którego zwycięzców będą czekały nagrody.

Pozostałe informacje dotyczące maratonu w regulaminie.

Szczególnie do udziału w Kościerskim Maratonie MTB chcemy zaprosić jeżdżących na rowerze jedynie rekreacyjnie. Niech słowo "Maraton" nie jest dla Was straszne. Potraktujcie pierwszy udział  w maratonie jak dobrą zabawę a zobaczycie, że nie będzie to ostatni start w tego typu zmaganiach sportowych i staniecie na starcie w kolejnych edycjach maratonu. Mamy nadzieję, że stałych uczestników zawodów MTB i amatorów ścigania nie trzeba szczególnie zapraszać, bo nie odmówią sobie udziału w maratonie a chęć poznania nowej trasy będzie dodatkową zachętą.

Zgłoszenia udziału w maratonie można dokonać na naszej stronie internetowej (link podamy wkrótce) lub w biurze zawodów w dniu startu w godz. 8:00 - 10:30.

Do zobaczenia na starcie!

Polecamy

Wspierają nas

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Rower ma duszę. Jeśli go pokochasz da ci emocje, których nigdy nie zapomnisz.

Mario Cipollini