Zapraszamy do Kościerzyny na X jubileuszową edycję Kościerskiego Maratonu MTB, który odbędzie się 27.08.2017r, tradycyjnie już w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica.  Kościerski maraton zostanie poprowadzony na dwóch dystansach:

  • MINI - ok. 39 km (1 okrążenie)
  • MEGA - ok. 74 km (2 okrążenia)

Każdy będzie mógł wybrać dystans odpowiedni dla siebie. MINI jest doskonały dla rozpoczynających przygodę z maratonami, a na co dzień jeżdżących rekreacyjnie. Trasa MEGA jest odpowiednia dla tych, którzy poznali już smak ścigania się na maratonach.

Na trasie maratonu zaplanowano bufety, natomiast  na mecie maratonu na wszystkich startujących będzie czekać posiłek regeneracyjny. Dla zwycięzców poszczególnych dystansów w kategorii open kobiet i mężczyzn przewidziano nagrody.

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych rowerzystach, dla których zostanie zorganizowany osobny wyścig, na którego zwycięzców będą czekały nagrody.

Pozostałe informacje dotyczące maratonu w regulaminie.

Szczególnie do udziału w Kościerskim Maratonie MTB chcemy zaprosić jeżdżących na rowerze jedynie rekreacyjnie. Niech słowo "Maraton" nie jest dla Was straszne. Potraktujcie pierwszy udział  w maratonie jak dobrą zabawę a zobaczycie, że nie będzie to ostatni start w tego typu zmaganiach sportowych i staniecie na starcie w kolejnych edycjach maratonu. Mamy nadzieję, że stałych uczestników zawodów MTB i amatorów ścigania nie trzeba szczególnie zapraszać, bo nie odmówią sobie udziału w maratonie a chęć poznania nowej trasy będzie dodatkową zachętą.

Zgłoszenia udziału w maratonie można dokonać na naszej stronie internetowej lub w biurze zawodów w dniu startu w godz. 8:00 - 10:30.

Do zobaczenia na starcie!

Polecamy

Wspierają nas