BytowNa II Bytowski Maraton Rodzinny, który odbył się  27 czerwca 2009 r. przywieźliśmy chyba najliczniejszą ekipę spośród drużyn tam startujących (nie licząc organizatora czyli "Baszty" Bytów). W sumie z Kościerzyny wystartowało dziewiętnastu zawodników w tym dwunastu z naszego teamu. Co przełożyło się na ilość miejsc zajętych na podium. Na starcie nie mogło oczywiście zabraknąć Andrzeja Kaisera oraz ścisłej czołówki trójmiejskich kolarzy.
Pogoda dopisała, trasa była dosyć piaszczysta, ale niezbyt wymagająca. Tak jak ubiegłoroczna poprowadzona została okolicami Bytowa poprzez pobliskie miejscowości gdzie licznie dopingowali nas ich mieszkańcy. Podczas całego maratonu  panowała  rodzinna i przyjazna atmosfera. Organizatorzy postanowili, że posiłek regeneracyjny każdy z zawodników upiecze sobie sam,  na ognisku ;-). Miły akcent, z pewnością jednoczący jeszcze bardziej zawodników. Wszak nazwa "Rodzinny" zobowiązuje :-).
Najmłodszym uczestnikiem z Kościerzyny był Patryk Cyra (5 l.), który startował i ukończył maraton na dystansie Mini (10km). Ewelina Breska jako jedyna przedstawicielka płci pięknej z Kościerzyny startowała i ukończyła dystans MEGA 50 km -  zajmując I lokatę w swojej kategorii i III w open.  Pozostałe zawodniczki i zawodnicy spisali się nie mniej interesująco (wyniki poniżej). Oby takich startów i rezultatów było coraz więcej ! Z pewnością nie raz jeszcze zawitamy do kolegów zza "miedzy".