Olsztyn2009Skandia Maraton LangTeam 13.09.2009 r. w Olsztynie przeszedł do historii jako najbardziej płaski maraton MTB w tym roku. Mimo to nie było łatwo i wielu zawodników nie ukończyło zawodów.  Wyścig był bardzo szybki i nie było mowy, aby choć na chwilę sobie "odpuścić", nie wspominając o tym, aby zerknąć na otaczającą nas przyrodę i krajobrazy ziemi mazurskiej, (a było co podziwać). Trasa MEDIO, na której startowało naszych klubowiczów najwięcej - aż pięciu - miała 72,3 km (3 rundy po 24,1 km), GRANDFONDO, gdzie naszym reprezentantem był Jacek Rogowski, mierzyła 96 km. Początek niby prosty, łatwy i przyjemny, bo asfalt. Ale za to tempo nadane przez czołówkę wykończyło niejednego zawodnika już po pierwszej pętli.

Trasa mimo, że płaska, miała wiele urozmaiceń, od głębokiego piachu po super błoto, ciekawe zakręty 90 st., z wjazdem na asfalt zakończyły się dla kilku zawodników zdartą skórą na udach i siedzeniu.  Było kilka fajnych zjazdów i podjazdów. Jednak chyba tylko w jednym miejscu nieliczni wprowadzali rower pod wzniesienie. Ostatnie kilkadziesiąt  metrów przed metą można było nieźle się poobijać docierając do mety  ścieżką "wyłożoną"  wielkimi korzeniami drzew. Podsumowując olsztyński maraton możemy śmiało stwierdzić, że odnieślismy znowu sukces. Na podium po raz trzeci stanęła Monika Cyra, która ukończyła wyścig MEDIO z czasem 3:28:49 zajmując III miejsce w kat. K3, straciła 2 minuty do miejsca drugiego. Rewanż już niedługo w Kwidzynie! W pierwszej dziesiątce dystansu MEDIO,  w swoich kategoriach znaleźli się również Grzegorz Repiński (5 ) i Zdzisław Radelski (7). Mieliśmy także "obstawioną naszymi ludźmi" trasę MINI gdzie 6 miejsce w swojej kategorii zdobyła Wiesława Radelska, a na dystansie RODZINNYM 7 pozycję zajął 10 letni syn naszego klubowicza Radka - Olaf Knuth z czasem 0,37:04, brawo ! Natomiast jeśli chodzi o ścisłą czołówkę, to tym razem Andrzej Kaiser przejechał pierwszy linię mety, czując jednak na plecach "dosyć wyraźny" oddech Radosława Tecława - różnica 3 sekund ! Kolejny, trzeci zawodnik Ernest Kurowski ukończył wyścig z 3:01:09.
Czekamy na finałową edycję Maratonu Skandia, 4 października w Kwidzynie, gdzie postaramy się utrzymać nasze pozycje w klasyfikacji generalnej. Poniżej fragment z tabeli wyników, całość na stronie organizatora www.skandiamaraton.pl

GRANDFONDO (open i kat.): 96 km