KSR "Kaszubski Szlak" to grupa pasjonatów rowerów i kolarstwa w ogóle, zróżnicowana pod względem wieku, płci jak i stopnia zaawansowania "cyklozy" ;). W swoich szeregach równie chętnie widzimy zawodników regularnie startujących w zawodach jak i "niedzielnych rowerzystów".
Realizując swoje rowerowe pasje, dużo i regularnie podróżujemy po najbliższej okolicy, zarówno sami jak i w bardziej zorganizowanych grupach. Jako, że działamy w formie klubu sportowego startujemy również w zawodach sportowych. Zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich, z międzynarodową obsadą. Zawodnicy startują pod nazwą "KSR Kościerzyna i z dumą reprezentują nasze barwy ;)
Ponad to w naszej działalności skupiamy się na:
  • Tworzeniu warunków i rozwijaniu zainteresowania kulturą fizyczną, sportem i rekreacją wśród mieszkańców Kościerzyny, powiatu kościerskiego i województwa pomorskiego, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży.
  • Promocji regionalnych szlaków i miejscowości turystycznych.
  • Propagowaniu zdrowego trybu życia, idei aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz zachęcaniu młodzieży do czynnego uprawiania sportu a w szczególności sportu i turystyki rowerowej
Wychodząc na przeciw oczekiwaniu społecznemu od 2008 roku organizujemy też maraton rowerowy pod nazwą "Kościerski Maraton MTB".

 


 

Kościerskie Stowarzyszenie Rowerowe "Kaszubski Szlak"

ul. Szkolna 5
83-400 Kościerzyna
NIP:5911656908
REGON:220558128
Nr Konta Bankowego: 67 2030 0045 1110 0000 0265 4080
Bank BGŻ S.A.

Polecamy

Wspierają nas